بلاگ

ماژول LED چیست؟

led-module

با ظهور تکنولوژی استفاده از ماژول LED در تابلو تبلیغاتی دید نسل جدید و متفاوتی از تابلو تبلیغاتی پدیدار کرده است، که در زمانی کوتاه طرفداران زیادی پیدا کرد.

ماژول های LED بلوک هایی هستند که از کنار هم قرار گرفتن LED و سایر قطعات الکترونیکی به وجود آمده است که در ابعاد و رنگ های متفاوت برای دو کاربرد فضای خارجی و فضای داخلی تولید و عرضه می گردد.

led-module-oneماژول LED همراه باکنترلر و پاور تغذیه در یک قاب یا فریم تابلو روان کنار هم قرار می گیرند و نمایشگر LED و تلویزیون شهری را به وجود می آورند. که به عنوان یک پیام نمای متحرک با ویژگی های جذای نوری و افکت های خیره کننده بر سر درب مکان های تجاری بسیاری از صنوف استفاده می شوند.

نمایشگر LED به مرور جایگزین مناسب و کارآمدتری نسبت به تابلو های سنتی فلکس و بنر ها شد. همچنین استفاده از تابلو روان LED و تلویزیون شهری به عنوان یک راه جدید برای تبلیغات، آزادی عمل بیشتری به مصرف کننده، برای تبلیغات گسترده می دهد. زیرا بهره گیری از تکنولوژی LED توانایی بالاتری برای جذب بیننده و ارائه موثر کالا دارد.

led-module-greenماژول LED تک رنگ:

رنگ LED به کار رفته در ساخت ماژول تابلو روان، تعیین کننده رنگ ماژول های LED است ماژول LED تک رنگ مجموعه ای از LED های یک رنگ هستند. که اغلب در رنگ های ماژول تک رنگ قرمز، ماژول تک رنگ سفید و ماژول تک رنگ سبز، عرضه می شوند.

ماژول های LED تک رنگ به دلیل سادگی و قیمت مناسب به طور گسترده ای در مراکز تجاری و فرهنگی مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین این ماژول ها قابلیت نمایش 16 میلیون رنگ را نیز به طور همزمان دارند. مشروط به این که با مادربرد متناسب مورد استفاده قرار گیرند، که در این صورت علاوه بر نمایش افکت ها و انیمیشن های مختلف قابلیت پخش فیلم و تیزر های تبلیغاتی را نیز دارا می باشند.

led-module-full-colorماژول LED فول کالر:

ماژول های LED  تمام رنگ به دلیل دارا بودن 3 رنگ اصلی (قرمز، سبز، آبی) قابلیت نمایش تمامی رنگ ها (16 میلیون رنگ) را دارند، که به اصطلاح به این ماژول ها، ماژول های فول کالر گفته می شود.

ماژول تمام رنگ در ابعاد و تراکم های متفاوت طراحی و تولید می شوند هر اندازه که تراکم LED ها در ماژول بالاتر رود تصویری که تلویزیون شهری، در نهایت ارائه میدهد، وضوح بالاتری خواهد داشت.

این ماژول ها در ساخت تلویزیون های شهری مورد استفاده قرار می گیرند که به دلیل توانایی بسیار بالایی که در پخش تصاویر ،فیلم ها و تیزرهای تبلیغاتی رنگی دارند امروزه جایگاه ویژه ای در بازار تبلیغات متحرک یافته اند.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *